Echipa forumului GAESTI va ureaza Bun Venit !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Echipa forumului GAESTI va ureaza Bun Venit !

FORUM LOCAL www.gaesti.all-up.com
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Regulamentul forumului
Regulamentul forumului
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cod de securitate!
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 1:01 pm Scris de drog112

» Monitoare LCD 17", 18", 19"
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeSam Feb 25, 2012 11:27 am Scris de petre1414

» Calculatoare AMD 2600+
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeSam Feb 25, 2012 11:23 am Scris de petre1414

» CALCULATOR COMPLET CU Monitor, PENTIUM 3 900MHZI,256RAM,30GB 200LEI
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 7:49 am Scris de musatmihai1988

» Vand Calculator complet AMD ATHLON 3500+ 64BITI
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 7:46 am Scris de musatmihai1988

» Placi video
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 2:28 pm Scris de petre1414

» Intel® Celeron® D Processor 335 2800 MHZI LGA 775 80 RON
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeLun Ian 16, 2012 10:54 pm Scris de musatmihai1988

» VAND PROCESOR INTEL 3000 MHZI PENTIUM DUAL CORE SOCKET 775
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeLun Ian 16, 2012 10:54 pm Scris de musatmihai1988

» VAND PC 800 MHZI VIA 10GB HARD,DVD ROM,384 RAM,MOUSE TAST,MONITOR
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 6:39 am Scris de musatmihai1988

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Link-uri utile
forum oltcit
Date de contact
Selaru - Gaesti

Dambovita

tel: 07 61 61 08 80 e-mail: dambovitasud@yahoo.com

 

 Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere

In jos 
AutorMesaj
axell




YM : IM
Telefon : Nr Tel
Mesaje : 1
Data de inscriere : 19/06/2011

Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Empty
MesajSubiect: Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere   Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere Icon_minitimeDum Iun 19, 2011 12:36 pm

Salut!
Sper ca postul asta sa ajute pe cat mai multa lume.
Crede-ma , am incercat multe metode posibile dar , aceasta am descoperit ca este cea mai usoara si mai rapida cale prin care poti sa faci o gramada de bani , exceptional de repede si legal , fara nici un fel de conturi , acte sau garantii – merge! e testat! tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie textul pana la final. In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe internet cand, am descoperit un articol asemanator cu acesta, in care se spunea ca pot castiga milioane in doar cateva saptamani cu o minima investitie de 6.oo lei ( ron ), 6 timbre cu plicuri si , imediat m-am gandit “chestia asta trebuie sa fie o inselatorie” dar, curios fiind, am continuat sa citesc articolul unde spunea ca trebuie sa trimiti cate 1.oo leu la fiecare din cele 6 adrese, mentionate in articol, dupa care sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a , urmand sa publici articolul la minim 200 de forum-uri / adrese cu anunturi pe internet sau prin mail la cat mai multe adrese . Pur si simplu! dupa ce am analizat chestiunea si am discutat cu niste prieteni apropiati ( care au fost si ei atrasi de aceasta modalitate de a face bani ) m-am hotatat sa incerc si eu, la urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 6.oo lei si 6 timbre cu plicuri ( in viata am pierdut mult mai mult ). Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta acestui aspect legal, asa ca m-am interesat la posta romana si la un cabinet de avocatura(prin consultatie online) si acestia mi-au confirmat ca nu este nici o problema din punct de vedere legal . Deci am facut infima investitie de 6.oo lei, surpriza !... ghiciti ce s-a petrecut !!! – intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala! ERAM ULUIT !!! m-am gandit ca probabil este un vis si totul se v-a opri curand, dar banii au continuat sa vina!!! In prima saptamana am primit 42 lei , la sfarsitul celei de-a doua aveam 117 lei , in a treia saptamana stransesem 3016 lei , si banii continuau sa vina cu repeziciune !!! Cu siguranta a meritat sa cheltui cei 6.oo lei si 6 timbre cu plicuri ( am cheltuit si mai mult la pariuri sportive sau simplele bilete bingo ). Sa va spun cum functioneaza si mai ales cat de transparenta este metoda de lucru pentru a face o gramada de bani !!! fara nici un fel de obligatie. Totul este “ GRATIS “ pentru a intelege cat mai bine ce ai de facut si ce trebuie sa sti , dupa cum urmeaza : - in primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati textul pentru a-l avea la indemana ! ACUM VEDETI : PASUL 1 : - iei 6 coli de hartie , scrii pe fiecare din ele “ M-AM ADAUGAT LA LISTA TA “ plus nume, prenume si adresa astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze el pe internet si asa numele si adresa ta vor aparea multiplicate pe alte sute si sute de forum-uri ( pentru evidenta in avansare a numelor si adreselor scrieti pe aceeasi coala de hartie prima lista cu cele 6 adrese la care ai trimis cate 1.oo leu, dupa care completezi a doua lista in care esti si tu pe pozitia nr.6 ), acum iei 6 bancnote de 1.oo leu si pui cate una in fiecare din cele 6 coli scrise ( ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure ), apoi impaturesti fiecare coala ( cat sa intre in plic ) introducandu-le dupa care inchizi plicurile ( vezi lipestele bine ). Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele – la expeditor ( pentru a ajunge in continuare pe forum-uri ) , fiecare din ele continand o coala de hartie scrisa si o bancnota de 1.oo leu , dupa care trimiti plicurile la urmatoarele adrese ( destinatari ) din lista de 6 :
1) Muresan Gabriel , Str. 1 Decembrie 1918 nr.65 , Cod postal- 425100 , Loc.Beclean , Jud. Bistrita-Nasaud ;
2) Baiasu Marian Danut , Str. aleea Mioritei nr.2 , bl. N-5 , sc.A , ap.19 , Cod postal- 240226 , Loc. Ramnicu Valcea , Jud Valcea ;
3) Turcan Stefan , Str. Mitropolit Varlaam nr.1 , bl. 902 , sc.C , ap.10 , Cod postal – 700224 , Loc. Iasi , Jud. Iasi ;
4) Savin Vasile , Str. Varariei nr.18 , bl. A-1 , sc.B , ap.25 , Cod postal – 731217 , Loc. Barlad , Jud. Vaslui ;
5) Odagiu Alin Nicolae, str. Transilvaniei, nr. 18, cod postal 555300, loc. Chisnadiei, jud. Sibiu
6) Pascal Stefan, loc. Scobinti, com. Scobinti, cod postal- 707445, jud. Iasi

PASUL 2 : - acum formezi o noua lista dupa cum urmeaza: stergi din lista pe cel de pe pozitia nr. 1) si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus ( 6 devine 5 , 5 devine 4 , etc…) astfel nr. 6) devine liber , dupa care completezi cu numele si adresa ta aceasta pozitie ( lista noua pe care o scrii si pe coala din plic ) . Trebuie foarte clar sa intelegi ca daca , te vei pune in alta pozitie decat cea de la nr. 6) , vei primi cu mult mai putini bani , pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza si o sa ai si tu ceva maruntis . Pentu a intari increderea in aceasta INCREDIBILA MODALITATE DE A FACE BANI MULTI !!! trebuie sa nu trisezi si sa trimiti plicurile , deoarece in caz contrar te elimini singur din acest “ CIRCUIT FENOMENAL !!! “ semanand neincredere si ratand astfel una din sansele mari de reusita din viata ta. PASUL 3 : - schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa pastrezi textul ( articolul ) cat mai aproape de original pentru a fi pe intelesul tuturor . Acum publica textul la cat mai multe forum-uri / newsgrup-uri ( sunt o groaza pe net ) si , nu uita sa te treci pe lista la pozitia nr. 6). Iti recomand sa publici textul la un minim de 200 postari dar , cu cat publici in mai multe locuri , cu atat mai multi bani vei castiga! ( daca vrei poti tine si o evidenta ). - salvezi fisierul cu extensia .txt si acum cauti pe internet newsgrup-uri ( forum-uri on-line , message board-uri , site-uri de chat , de discutii ,etc….) romanesti binenteles , sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si transmiti textul - va recomand sa treceti la subiect un titlu cat mai atractiv , pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri si poate vor fi interesati sa obtina si ei o gramada de bani . GATA ! FELICITARI !!! …nu ar trebui sa iti ia mai mult de cateva minute pentru fiecare postare ( newsgrup ) iar timpul de lucru il faci cum vrei tu si, cand vrei tu . TINE MINTE ! - mai multe newsgrup-uri inseamna mai multi bani, iar daca doresti, iti poti pune imaginatia la contributie si vei obtine un lucru SUPERB !!! – totul cu numai un minim de 200 de postari. IATA CUM FUNCTIONEAZA ACEASTA MODALITATE – “ BANI FRUMOSI “ : Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile dupa ce ai postat si tu pe net! Daca vrei poti sa-ti inchiriezi o casuta postala la Oficiul Postal de care apartii , din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. Te intrebi de ce a-si proceda asa dar, iata urmatoarele CALCULE – REALE : - la un minim de 200 de publicari ( postari ) pe care le-am facut , sa spunem ca primesc 5 raspunsuri ( un exemplu foarte-foarte mic ), deci am castigat 5.oo lei cu numele meu pe pozitia a 6-a ; - acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare ( si 1.oo leu ), publica la randul lor minimul de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a , ei primesc cate 5.oo lei iar eu primesc astfel 5x5=25.oo lei, continuind exemplul cu acest numar mic ( 5 ) de persoane care raspund la articol, obtin 125.oo lei cu numele meu pe pozitia a 4-a , iar la pozitia a 3-a voi avea 625.oo lei, urmand pozitia a 2-a cu 3125.oo lei si … DA ! 15 625.oo lei cu numele meu pe pozitia intai UIMITOR !!! SUPERB !!! si totul numai cu minim de 5 persoane care raspund si, care se multiplica in aceasta FENOMENALA !!! modalitate de a obtine o gramada de bani frumosi , totul numai cu o minima investitie de 6.oo lei, 6 timbre cu plicuri. Initial intocmesti lista ta si respecti pasii de mai sus, fara a incerca sa trisezi , in caz cotrar cum am mai spus , “te vei pacali singur “ si nu vei obtine foarte multi bani, iar ceilalti te vor exclude de pe listele lor, dar “ VESTEA CEA BUNA “ care te va bucura enorm este ca in momenul cand numele tau nu se mai afla in lista “ POTI SA REPETI PROCEDURA “ – ABSOLUT !!! pentru ca zilnic se alatura pe internet 20.000 – 50.000 de useri , dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi sau cauta ceva de munca si sunt dispusi sa incerce aceasta “ SANSA EXCEPTIONALA “ ce le poate schimba viata in bine! ESTE CORECTA SI LEGALA ACEASTA OFERTA ? DA ! ABSOLUT ! - ceea ce propulseaza acest sistem , nu sunt numai cei 6.oo lei pe care ii trimitem separat la sase adrese diferite (1.oo leu si 1 plic ), ci micul efort al multimilor de oameni care de pe pozitiile lor fac aceasta munca foarte usoara ( informarea in masa cu ajutorul internetului ) iar la urma, ce este mai frumos ca nimanui, dar absolut nimanui nu ii pare rau ca a dat initial 6.oo lei cu plicuri si timbre, deoarece au castigat!

Iti prezin inca O GARANTIE ! a sistemului : - practic aici nimeni nu iti impune nimic, ci tu singur intelegi aceasta modalitate prin care decizi sa donezi unei persoane din lista, infima suma de 1.oo leu, dupa care informatia o multiplici consumandu-ti din timpul tau cateva minute pe zi.

In concluzie, trimiti cate un plic persoanelor din lista(acolo iti notezi numele si adresa), ele te adauga pe lista lor, pe care o publica zilnic pe zeci de forumuri si astfel, numele tau va aparea pe mai multe liste publicate pe net => mai multi bani pentru tine.

Scopul e urmatorul: numele si adresa ta trebuie sa apara in cat mai multe liste(locuri pe internet) ca sa ai mai multe sanse sa primesti bani.

Te asigur ca dupa ce vei primi primele plicuri vei fi foarte fericit. Very Happy
In final, as vrea sa impartasesc cu tine parerea unui avocat de pe www.advocate.ro despre acest sistem care iti poate aduce mii de lei:

“Stimate Domnule Cristian,

In primul rand, va multumim ca ati apelat la cabinetul nostru de avocatura!

Referitor la intrebarea dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:

Nu gasim nimic ilegal la acest “joc” intrucat, intr-adevar suma de 1 leu poate fi considerata o donatie, care nu este impozabila. Donatii poate face oricine catre orice persoana doreste. Participarea ramane si ea doar decizia fiecarei persoane care isi face publice datele personale, fara sa fie fortata in vreun fel sau ademenita prin inselaciuni sau alte chestiuni ilegale.

Ramane la latitudinea dumneavoastra decizia cu privire la participarea sau neparticiparea la acest ”joc”.

Speram ca v-am fost de ajutor!”

Si nu uitati: Pe drumul catre o viata mai buna apar multe oportunitati pe care uneori nu le vedem, alteori le respingem sau de care uneori pur si simplu nu avem curaj sa profitam. Astfel, dupa cativa ani vedem ca nu am ajuns nicaieri si ne intrebam “Cu ce am gresit?”.

Eu am profitat de aceasta oportunitate. Tu ce vei face?
Fie ca vei alege sa participi sau nu,
Iti urez mult succes!
Sus In jos
 
Mii de LEI pe timp de criza. Castiga o avere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Echipa forumului GAESTI va ureaza Bun Venit ! :: Discutii si dezbateri - CAFENEA :: Stiri, Informatii-
Mergi direct la: